Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Мај 2018
ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Игри
Игри на www.fantaforum.net - Sportbike SprintSportbike Sprint

Качи се на моторот и вози побрзо за да победиш!

Кликни тука за да ја играш играва!!
Игри на www.fantaforum.net - Dino RunDino Run

Бегај од карпите што паѓаат накај тебе за да си го спасиш животот!

Кликни тука за да ја играш играва!!
Песна на денот
Сале рапер
Кликни тука за да ја симнеш песната
This Week - Just PsyTrance
Cs-other
Пон Јан 17, 2011 5:21 pm by Robi
Почитувани cs-other се враќа во акција со 1 хостиран сервер Fantasy dd2/inferno 24/7 регистрирајте се и уживајте

Comments: 0
Цс- Друга , Се враќа во Акција
Саб Окт 17, 2009 12:28 am by AikidoAdministrator
Cs-OthEr Се враќа во акција (АИКИДОАДМИНИСРАТОР)

Ви посакуваме повторно добродојдовте и уживајте Smile поздрав!!Page under Construction

Starting on : _______

Comments: 0
NOVO NOVO NOVO NOVNO NAJNOVO!
Пон Мар 30, 2009 10:07 pm by AikidoAdministrator
cs-Other.darkbb.com преминува во www.ak47.1free.ws со своја PhPbb група така да ќе имате можност да симињате и апликации и програми и игри и свашта но има и нови категории и многу други нешта затоа посетете ја ,инаку имавме мал проблем …

[ Full reading ]
Comments: 0
Your OWN SERVER IN TUTORIALS *HLDS-TUTOR*
Вто Мар 24, 2009 8:54 pm by AikidoAdministrator
Добарден или добраноќ повторно.Ние креиравме и Многу лесен и базиран Туторијал како да направите ВаШ сервер со само 6 Чекори.
+Pλus - How To make Admins on Amxmodx 1.81 (2008) Make you Admin and Others,And some commands for amxmodx Wink

И секако Повеќе ќе дознаете со …


[ Full reading ]
Comments: 0
НОВО НОВО! НОВО!!!
Чет Мар 19, 2009 3:48 pm by AikidoAdministrator
ПОЧИТУВАНИ ГРАЃАНИ и ГЕЈМЕРИ

Отворивме 2 Нови (KZ-Bhop-Climb) Сервери со ова отварање се надеваме дека соиграчите ке можат да уживаат. Досега Фактички имаме 4 Сервера односно 5

Се Промислува за отварање на +1 детмеч и уште 1 …

[ Full reading ]
Comments: 1
Организирање на Турнир 3 на 3
Сре Мар 18, 2009 6:13 pm by AikidoAdministrator
Значи вака овој турнир ќе се обиде да започне уште на 20 Март (Петок)
Внимание ве молиме претставете се во категоријата „Претставување Членови“ така да пред да се претставите ке напишете "@" од прилика би изгледало …

[ Full reading ]
Comments: 0
Play Counter Strike 1.6 - играјте Кантер Страјк 1.6 Верзија
Пет Мар 13, 2009 11:22 pm by AikidoAdministrator


Playng Cs 1.6 is the most wonderful life Razz

Comments: 0
Ливерпул го освои Мадрид
Чет Фед 26, 2009 1:59 pm by CoNtRoLeR


Ливерпул е на добар пат да се пласира во четврт-финалето од Лигата на шампионите. Синоќа во тежок и неизвесен натпревар падна "Кралскиот клуб" и тоа на Сантјаго Бернабеу.Двата тренери …

[ Full reading ]
Comments: 0
Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди
Чет Фед 26, 2009 1:16 am by CoNtRoLeR
Тренерот на Интер Жозе Мурињо незадоволен од синоќешниот резултат на својата екипа во мечот од осмина финалето во Лигата на Шампионите против Манчестер Јунајтед за неуспехот го обвинил судијата Медина Канталехо од …

[ Full reading ]
Comments: 0
Стих на Денот!
Зашто светот со својата мудрост не Го позна Бога во Божјата мудрост,Бог благоволи да ги спаси оние, кои веруваат, преку безумството напроповедувањето
Виц на денот :)
Treto Dete

So novio zakon Se rodilo 3-to dete, no vo siromashno semejstvoj. I sea pred boziќ mu pishi pismo na Дeдo Бoжe. "Dedo boze te molam, mnogu sme siromashni daj ni 100 evra." I sea go pushta v poshta. Ovie od poshtata se cudat KAJ DA GO PUSHTAT SEA ? koj e toj dedo boze, i nekoj VLAV se javil i mu rekol "Vladata kaj nas e gospod". I owie go pushtaat kaj vladata. Cita nekoj od vladata i veli "Lelle mora da mu se pomogni na ovaj slucaj i zema i stava vo plik 5 evra i mu vraka na deteto. Deteto go dobi plikot i sega radosno se mu odgovara na "Dedo Boze". "Fala Dedo Boze mnogu premnogu , ama edno te molam. Koga ke pushtash pak pari nemoj preku vladata oti 95 evra mi zedoja samo 5 mi dadoja"