Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Нашите знаци и сексот!:)

Go down 
АвторПорака
mTN
Почетник
Почетник


Број на мислења : 8
Registration date : 2009-01-17

ПишувањеПредмет: Нашите знаци и сексот!:)   Сре Јан 21, 2009 5:13 pm

Сексот е една од поважните нешта во нашиот живот.. Нашата склоност кон сексот зависи од нашиот карактер и нашата темпераментност. Да видиме што викаат знаците за нас и за сексот.

Овен

Ако сте овен, тогаш за вас сексот е многу важен. Најмногу за вашиот живот. Сакате „директен“ секс и премногу сте страсни.

Вашата имплусивност може да го излуди вашиот партнер. Понекогаш при некој сексуален чин е премногу тешко да се воздржите и станувате насилни. Ако на вашиот партнет тоа му одговара тој ќе добие невидено задоволство. Вие во сексот сте спонтани. Сакате вашиот партнер да биде премногу отворен спрема вас и сакате да ви ги открие сите негови тајни. Вие го стимулирате да ви каже што сака и притоа не се штедите да му го пружате тоа задоволство.

При секој сексуален чин слободно може да се каже дека вие сте најгласниот знак. Обожавате партнерот да ви ги грицка ушите и во состојба сте да доживеете оргазам само при мала љубовна предигра.. Во состојба сте да ги делите сексот и љубовта, но од вашиот партнер очекувате обавезно тој да ви е посветен со душата и телото. Сакате од него добро понашање и почит.

Сакате вашиот партнер да ве обожава. Премногу сте стандарни и не ви се потребни некои специјални пози за да бидете целосно задоволни. Можеби заради тоа сте особа која не е склона на перверзација. Премногу сакате удварања и кратки врски. Меѓутоа ако најдете партнет кој може целосно да ве задоволи и да ве излуди, тогаш не ексериментирате со други.

За вас љубовната предигра преставува губење време. Одма - директно преминувате на сексот. Заради тоа имате голем проблем да се задоволите во сексот со партнерот, а особено со рибите и девиците (се мисли во хороскоп), на кои што им е потребна добра предигра за да можат да доживеат оргазам.Бик

За личностите родени во знакот на бик сексот е инстинктивна работа. Според тоа, Вие кон сексот и еротиката се однесувате нагонски и сосема природно.

Кај вас постои потреба и желба за уживање во сексот, како всушност и во другите работи како храна и пијалок. Затоа сте склони да претерувате и во сексот, па кога партнерот е веќе исцрпен Вие барате уште. Сензуалноста е вашето силно оружје во освојувањето партнер за секс, затоа што тој чувствува дека сте му наклонети и дека уживате во неговиот допир. Физичкиот изглед на партнерот многу ви значи, но и неговото однесување за време на сексуалниот акт. Барате и давате многу бакнежи и прегратки.
Најмногу уживате кога партнерот ги бакнува сите делови на телото, а и вие му возвраќате на истото. Телото на партнерот и неговата сексуалност најдобро ги чувствувате преку усните. Уживате во облините и вкусот на телото. Милувањето и масажата на телото многу ве возбудува. За време на сексот сакате да има музика, а за време на пауза благичко или пијалок се составен дел од ритуалот. Во сексот сте спори, а предиграта ви значи скоро исто толку колку и самиот чин. До оргазам не стигнувате брзо, но тој е толку силен и исполнувачки што после него не сте во состојба веднаш да ја продолжите љубовната игра. Ретко кој знак има толку силен оргазам како Бикот.

Немате склоност кон перверзии и големи експериментирања во сексот, бидејќи сте доста мрзливи, а и затоа што се впуштате во сериозна сексуална врска само ако зад неа стојат емоции. Секс поради секс не ви значи ништо. Групниот секс ве остава рамнодушни, иако сакате се да пробате. Најлесно може да ве освојат кога се покажува голема нежност. Иако не сте во состојба да ја искажете вистинската мера на своите чувства кон партнерот, во состојба сте да ги осетите и процените неговите чувства кон Вас. Верни сте и не сте промискуитетна личност. До такво однесување може да дојде само ако нешто или некој ве повреди.
Знаете да сте посесивни и љубоморни. Осетливи сте на однесувањето на партнерот и може да искажете преголема чувствителност, а при тоа и тврдоглавост. Делувате смирувачки на партнерот. Секогаш сте спремни да му угодите. Со еден збор, тешко е да ви одолее некој..

Близнаци

Разновидноста и бујната фантазија на близнаците се најдобра препорака и кога е сексот во прашање.

Секогаш сте спремни за нови работи и промени. Вашата љубопитност ве тера во сексот многу да експериментирате и испробувате најразлични начини. Тоа е единствениот начин за партнерот да не ви здосади за брзо и да не изгубите интерес за секс. Сакате да читате за сексот и за туѓи сексуални искуства. Порнографијата не ви е непозната и на вас може да делува доста стимулативно.
Барате најразлични начини да го задоволите своето сексуално его. Некогаш да се посматрате себе си и партнерот во огледало за време на сексуалниот чин, а некогаш да водите љубов во прилика кога на другите такво нешто во таа ситуација не би им паднало на памет. Скоро секогаш имате повеќе од еден сексуален партнер. Дури и да сте со личност која многу ја сакате, тешко дека ќе ја испуштите приликата сексуално да општите со друга личност. Кај вас тоа не е прашање на морал, затоа што вие немате морал во класична смисла на зборот.

За вас постои само ладна логика и постојана потреба за случувања и промени. Вие имате сопствени правила за однесување и до нив се придржувате. Љубовта и нежноста не се неопходно врзани за сексот. За време на сексуалниот чин важна улога играат рацете, устата и јазикот. Кога сте инспирирани, во состојба сте да пронајдете многу начини партнерот да го донесете до врвот. Иако не сте премногу издржливи во сексот, ако налетате на партнер кој знае да одговори на вашиот стил, тогаш сето тоа може и да потрае. Склони сте кон перверзија и скоро секој ваш сексуален чин содржи барем некои нејзини примеси.

Перверзиите според вас се нормални и составен дел од сексот и нема ништо тука необично. Во состојба сте и партнерот да го убедите во тоа и со тек на време сексуалните односи да ви личат на панаѓур од перверзии. Важно е вие добро да се забавувате. Тоа што некој е роб на предрасуди, според вас е негов проблем, а не ваш.


Рак

Ако сте во знакот на рак, тогаш вашиот пристап кон сексот е романтичен.

Емотивната врска мора да биде составен дел од сексот, во спротивно вие нема да бидете многу заинтересирани за секс поради секс. Тоа не значи дека немате редовно секс. Напротив, вие сте личност која многу се грижи за сексот во врската и очекува од партнерот да имаат редовен секс. Вашиот секс би можело да се нарече дека е брачен, зашто се одлучувате за еден партнер и за редовен секс, како оној во брак. Не сте промискуитетни туку моногамни, сакате да го поседувате партнерот и постојано се плашите да не го изгубите. Тој страв често е неоправдан и можете да му станете заморни на партнерот зошто мора постојано да ја докажува својата приврзаност.

Внимателни сте за време на сексуалниот акт и нема да направите ништо за кое не сте сигурни дека му одговара на партнерот. Милувањето и предиграта траат долго, често сте и со тоа задоволни и не е неопходно да доживеете оргазам. Вашиот оргазам не е јак и краток, туку прикриен, тивок и трае долго.Но, ако партнерот тоа го возбудува, ќе глумите спонтани и јаки оргазми, ќе бидете спремни да ја извршите секоја негова замисла. Но, нема да поднесувате да ве критикува или да ве исмејува. Тогаш знаете да сте злопамтило. Не сте перверзни, освен што понекогаш имате мазохистички црти во себе. Доста сте издржливи во сексот и понекогаш самите се изненадувате од каде толкава сексуална енергија. Мотив е вашата потреба да давате, но и да земате. Знаете и во едното и во другото да претерате. Во состојба сте постојано да имате секс со партнерот, само за да сте сигурни дека нема да е во состојба да бара наоколу друг/а. Во вашиот пристап кон сексот има многу материјално и заштитнички, но има и доста лукавост и препреденост кога некој ви се удвара.

Од страв да не сте одбиени ретко први преземате иницијатива, тоа и го препуштате на другата личност. Вие се повлекувате како да сакате да се скриете, што нејзе повеќе ќе ја заинтересира па оди понатака и подиректно. Тогаш вие стапувате на сцена и цврсто, некако од страна ја фаќате со своите клешти, така да не е свесна дека таа е ваш плен, а не вие нејзин.


Последната промена е направена од mTN на Сре Јан 21, 2009 5:21 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
mTN
Почетник
Почетник


Број на мислења : 8
Registration date : 2009-01-17

ПишувањеПредмет: Продолжение :))   Сре Јан 21, 2009 5:14 pm

Лав

Лавовите во сексот најмногу уживаат со особи за кои тие се сигурни дека ги обожаваат.

Вие како лав имате потреба од тоа, да сите околу вас ви се диват.. Дури и во сексот правите работи на кои вашиот партнер се диви. Кога парнерот ви ласка и ви се диви вие сте презадоволни и се осеќате како раскошно и секси затоа и многу брзо доживувате оргазам - го достигнувате врвот на сексуалното задоволство. Вашите очекување при сексот се многу големи, ама вие сте спремни на тоа што го добивате да вратите дупло!

За вас изгледот е најважен од се, затоа најчесто барате партнери кои се атрактивни и привлечни за сите во околината. При сексот можете да уживате и само ако посматрате што прави вашиот партнет на огледало. Затоа во вашата соба има огледала насекаде, а богами и видео камера. Сексот го доживувате како нешто за кое мислите дека сите треба да знаат и дека потребна е публика која ќе ве гледа додека го правите „тоа“. Инсистирате на својата слобода при сексот а флертувате дури и кога имате некој покрај себе.

Свесни сте за своите сексуални способности но, мислите дека пресудно за освојување на едно срце е држењето за рака. Ако сте ја нашле правата особа која ви одговара тогаш сте верни. Вашиот однос кон сексот не се менува, затоа најчесто од готово правите вересија. Можете да ги оделите сексот и љубовта но, повеќе ви се допаѓа кога тие се заедно. Ако не ви оди љубов без секс ( и обратно ) тогаш се одавате само на сексот.
Полни сте со страст. Умрена предигра и малку и малку романтика не се на одмет. Иако вие умеете и без нив!

Вие го „водите“ сексот, но ако нешто тргне наопаку или партнерот направи нешто како што не треба, вие не можете да доживеете оргазам. Но, никогаш не дозволувате тоа да ве разочара, правите мала пауза и после превземате се во вашите раце и започнувате се одново. Повеќе го цените квалитетот од
квантитетот. Најмногу ве пали кога некој ве допира по косата.Девица

Ако сте родени во знакот на девицата, тогаш вие во сексот барате совршенство.. Заради тоа често пати мислите дека не се доволно добри и се тешите со тоа дека вие сте најлошиот критичар на светот.

Спрема партнерот сте исто така премногу критични, не ви е лесно да се задоволите, ама затоа пак сте великодушни и му пружате неколку шанси да се поправи и да биде подобар. Затоа што имате страв од разни болесни и инфекции потребно ви е многу време додека се одличите да имате секс со некого. Откако добро ќе ја запознаете особа со која планирате да „легните“ ви треба многу време за добро да се опуштите. Се туширате пред и после сексот - истото го барате и од вашиот партнер.

Од преголема перверзија, доаѓа и малку мазохизам, a кај женските девици доаѓа дури и до лезбејство. Во сексот преферирате директност не сакате изненадувања и експериментирања. Се трудите да го задоволите партнерот, затоа што само така можете да се помирите со фактот дека вие сте совршерни. Понекогаш во сексот си правите некои филмчиња но, само ако партнерот ве подржува во тоа.

Најчесто иницијативата за сексот ја превзема вашиот партнер. Вие сте подобар следбеник отоколку главен во кревет. Нестрпливи сте во искажување на своите чувства, и кога ќе ги искажете тие никогаш не се доволни добри за увото на партнерот. Премногу сте реалистилни, затоа нечиво ласкање никогаш не може да ве импресионира.
Благодарение на вашите способности за да ги покажете сите ваши вештини во сексот потребна ви е добра инспирација - која најчесто ја немате.

Во состојба сте премногу време да поминете без секс, и при цело тоа време да не мастурбирате. Најмногу се сложувате со особи кои имаат сличен карактер како вашиот. Тоа важи за се во вашиот живот - дури и за сексот. Меѓу девиците има голем број кои живеат сами. Причина е тоа што не можат да најдат некој „совршен“ како нив.


Вага

За вагите сексот е средство да добијат љубов и разбирање.

Премногу сте романтични и повеќе сте заљубени во љубовта, отколку во вашиот партнер..Среќни сте кога вашиот партнер ве обожава и ласка.. иако знаете дека тоа е ласкање вие сте среќни. За вас сексот е само еден дел на значања игра за флертување и освојување. Заради тоа вие немате приоритет со другите особи, особено заради тоа што сексот рутински ве депримира и делува на вашите емоции кон партнерот.

Вие сте во состојба да ја искажете љубовта, ама да го игнорирате сексот, мислите дека сексот не е неопходен. Вагите по некое непишано правило се премногу убави и шарманти личности. Имаат многу додворувачи и уживаат сите да ги држат на куп.

Способни сте да бидете она што од вас се очекува да бидете во кревет. Иако по природа не сте перверзна личност, при сексот во состојба сте да одглумите цел репертоар перверзии, се со цел да го задоволите вашиот партнер. Оргазмот, за вас исто така не е обавезн.. доколку гледате дека не можете да свршите глумите оргазам.

Сексот не го гледате како ваше задоволство - туку како задоволство на вашиот партнер. Иако тоа на прв поглед делува многу необично, уствари тоа е многу себично! Се на се вие сте една елегантна и префинета особа, другите патат за вас а вие играте по правилата кои тие ви ги поставуваат вас. Заради тоа губите многу, понекогаш се дешава од многу додворувачи да останите сами со прстот в уста.Скорпија

Вие сте особа која претерува со сексот!

Скоро и да не постои знак кои може да се спореди со вас. Целата ваша „појава“ е склона само на сексот, но во состојба сте да се контролирате кога гледате некој од спротивниот пол со кој би можеле да поминете прекрасно. За да добиете некого во состојба сте да лажете и да ја постигнете саканата цел. Вие сексот го сфаќате премногу озбилно и затоа не сте заинтересирани за еднократен секс.

Вас ви треба особа со која ќе можете по цели денови да имате секс. Особа полна со страст. За вас редовниот секс е обавезен. Она што се дешава во креве со вас не се дешава само на физичко поле туки на на ментално. Вие сексот го сметате како емотивна и ментална активност. Премногу сте секуално активни, затоа после сексот вашиот партнет е премногу уморен.

Скорпиите често пати уживаат во садомазохистичен секс. Тоа не го прават свесно, туку премногу се занесуваат во сексуалната игра и вишок од енергија не можат да го контролираат.

За крај да заклучиме дека вас ви е потребен некој само за да ги задоволите вашите сексуални потребни - кои не се задоволуваат. Полека тргнувате во акција и никој вас не може да ве спрели. Ако партнерот не може да ве задоволи, одма му покажувате каде е вратата - затоа што за вас сексот е нешто многу повеќе од сите преостанати знакови.


Стрелец

Ако сте родени под овој знак, тогаш за вас сексот е само забава и ништо повеќе.

Односно се она што го нуди сексот, флертување и задоволство. Додека имате секс вие сте премногу опуштени и безгрижни. Самиот сексуален чин е спонтан и вие едноставно знаете да уживате во него! При самиот секс му давате до знаење на партнерот дека за вас сексот е игра која ја правите со некој кој многу ви се свиѓа.

Само заради тоа што сексот за вас е игра, вие понекогаш сте во состојба несвесно да ги повредите останатите околу вас.

Спремни сте да испробувате разни варијанти само сексот да ви е интересен. Сексот ви претстваува авантура - многу често сакате да водите љубов на места полни со луѓе со некој кој прв пат го гледате во вашиот живот. Имате добар пристап кон партнерот. Затоа и многу паѓаат на вас и скоро сите ваши сексуални соништа се остварени.

Доколку имате сериозна врска страста преминува во нешто повеќе - љубов но, најчесто во пријателство. Секогаш сте биле во состојба пријатно да го изненадите вашиот партнер. Доколку и тој некогаш ве изненади вие сте во состојба да му вратите дупло.


Последната промена е направена од mTN на Сре Јан 21, 2009 5:23 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
mTN
Почетник
Почетник


Број на мислења : 8
Registration date : 2009-01-17

ПишувањеПредмет: Продолжение :)))   Сре Јан 21, 2009 5:16 pm

Јарец

Ако сте родени во овој хороскопски знак, тогаш знајте дека за вас сексот преставува заблуда и бесцелно губење време.

За вас е премногу важно добро да го запознаете парнерот пред било што да направите со него. Пред се вие сте премногу сексуално изджлива особа. Кога започнува сексуаланата предигра премногу сте директни и чекате што е можно побрзо тоа да забрши..Најмногу сакате едноставен и краткотраен секс. Тоа ве пали.


Ако сте машко тогаш спрема женските настапувате премнгоу заштичнички. Ако сте женско ја примате целата заштита од партнерот иако вие сте главни во врската. Во сексот посматрате колку вашиот партнер може да издрже. Ако осетите дека после првите неколку миниту тој забрзано дише го прекинувате сексот.

Тоа најчесто парнерот свесно или несвесно го прифаќа, затоа што вие сте тој кој управува во врскаѕа. Јарците се премногу верни, иако знаат да искористат добра прилика со која го губат парнерот.


Водолија

Ако сте родени во знакот на водолија тогаш вие сте единствените кои се неправедни кога е во прашање сексот.

Вие сте премногу добра пријателска особа, и не сте свесни за вашите секуални способности. Работите кои се дешаваат во кревет за вас се на пријателска база и се премногу мили. Предигра вас не ви е потребна. Повеќе сакате да преминете на сексот.

Вашата хумана природа ви навестила дека не сте во состојба да го повредиде парнерот. При сексот често пати ви се случува да го посматрате вашиот партнер - особено неговиот израз на лицето. Тоа ви помага да пратите дали се се одвива како што треба. Не сакате секс со повеќе лица, но радо би мастурбирате додека други се ебат.

За вас тоа е нормална појава и не гледано ништо ненормално. Тоа е резултат на вашиот индивидуален идеализам. Вам најмногу ви одговараат лабави секс врски кои не ви ја скратуваат слободата. Тешко дека ќе можете да најдете партнер со кој би живееле под ист покрив.

Заради тоа често пати ви се дешава да се двоумите за многу работи и тешко да одредите што сакате и што е најдобро за вас.Риби

Ако сте родени во знакот на риби, тогаш во сексот сте онакви какви што сака вашиот партнер. Со вашиот живот, а особено со сексот управуваат емоциите. Преполни сте со емоции и секогаш барате прилика да ги искажете. Сексот е вистинското нешто за тоа. Иако вие за време на сексуалниот чин играте споредна улога, тоа не ве спречува да ги изразите своите најдлабоки емоции.
Во сексот сте чувствителни и сакате возбудување и сензуалност. Затоа најмногу ви одговараат партнери кои се изузетно слободни во сексот. Очекувате од партнерот да ви каже што сака и ретко вие самите сте иницијатор за некои новини.

Во состојба сте да го пратите партнерот во се, па и својата издржливост да ја балансирате со неговата. Ако некој добро ве “стартува”, тогаш е тешко да ве застанат. Ваша основна цел е партнерот да е задоволен и спремни сте и да глумите за да го постигнете тоа. За време на сексот на прв поглед делувате воздржано и ја препуштате доминацијата на партнерот. Но, способни сте и со такво однесување да ги изразите своите длабоки емоции и да постигнете сопствено сексуално задоволство.
Иако вашите сексуални желби имаат плими и осеки тоа не му го пренесувате на партнерот. Секогаш сте спремни да го задоволите. Поради својата преголема емотивност и мирољубивост, верноста не е ваша најјака страна. Тешко можете да одолеете ако е некој многу упорен. Свесни сте за таа своја слабост, па од неа се браните со повлеченост и свесни избегнувања на “жешки ситуации”.

Перверзноста не ви е вродена, но не ја избегнувате ако е тоа во функција на она што се случува во креветот. Релативно доцна созревате сексуално, но успевате да надокнадите за пропуштеното. Вие сте личност на која сексот може да му делува да се чувствува подобро.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Нашите знаци и сексот!:)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Нашите знаци и сексот!:)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Забава :: Љубов-
Отиди до: