Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Formiran e nov francuski tim..

Go down 
АвторПорака
neQ
Почетник
Почетник


Број на мислења : 7
Registration date : 2009-02-03

ПишувањеПредмет: Formiran e nov francuski tim..   Вто Фед 03, 2009 1:00 am

Формиран е нов француски CS тим. Тимот е формиран откако Mickael "mSx" Cassisi одлучи да го напушти emuLate заедно со Gaetan "SHq" Varlotta и Kyle "noth1ng" Saadi кои го си заминаа од aAa исто така.

Овие три играчи одлучија да формираат нов тим во кој место заземаат и двајца локални играчи Yannick "POMy" Analoro и Benoit "pressy" Garcia.

Тимот има планови да учествува на DreamHack или на KODE5 квалификациите за да може да учествува на KODE5 Global Final следната година. За жал овој новоформиран тим нема да може да се натпреварува во натпревати од типот на Extreme Masters.

Ова исто им создаде работа и на emuLate и aAa кои ке имаат за задача да најдат нови играчи.

Засега вака изгледаат ростерите на овие три тима :

French team ростер:
Gaetan 'SHq' Varlotta
Kyle 'noth1ng' Saadi
Mickael 'mSx' Cassisi
Benoit 'pressy' Garcia
Yannick 'POMy' Analoro

emuLate ростер:
Michael 'HaRts' Zanatta
Jeremy 'ioRek' Vuillermet
Mathieu 'MaT' Leber
Mathieu 'R!Go' Bridet

against All authority ростер :
Guillaume 'Geno' Ntep
Guillaume 'MarM' Vanhems
Tristan 'TDSI' Jouanne
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Formiran e nov francuski tim..
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Новости околу кантер страјкот-
Отиди до: