Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Team Alternate без fleks

Go down 
АвторПорака
neQ
Почетник
Почетник


Број на мислења : 7
Registration date : 2009-02-03

ПишувањеПредмет: Team Alternate без fleks   Вто Фед 03, 2009 1:03 am

Martin "fleks" Wehrmann ги напушти Team Alternate. Еден од фаворитите кој се планира за на петото место е Roman "roman" Ausserdorfer кој моментално игра за Team Bavarian Heaven. Тоа не била добра година за Team Alternate кој бараат враќање на резултатите дури и минатите. Сепак е малку веројатно дека Martin 'fleks' Wehrmann е пример на тој проблем, иако тој не го напушта тимот додека не му истече договорот.
Резервниот тим кажал дека fleks си оди да се фокусира на неговиите студии и приватниот живот и дека тој нема доволно време за Кантер Страјк на високите нивоа сега. Тоа не се чини дека тој заминал засекогаш, меѓутоа за сега на германската сцена ќе биде без јаки играчи. Пред неколку недели веќе известиле за враќање на Roman 'roman' Ausserdorfer во Team Alternate. Проблем е неговиот договор со Team Bavarian Heaven кој сеуште работи и лево до Team Alternate ке мора да го открие нивниот нов состав.Team ALTERNATE roster:
Manuel 'approx' Zeitz
Jan 'mooN' Stolle
Benjamin 'paN' von Mulert
Roman 'Roman R.' Reinhardt
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Team Alternate без fleks
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Новости околу кантер страјкот-
Отиди до: