Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Virtus Pro се вратија на стариот Руски состав

Go down 
АвторПорака
neQ
Почетник
Почетник


Број на мислења : 7
Registration date : 2009-02-03

ПишувањеПредмет: Virtus Pro се вратија на стариот Руски состав   Вто Фед 03, 2009 1:09 am

Virtus Pro одлучија да го вратат рускиот состав со исфрлање на украинските играчи Edward и Zeus, кои најверојатно ќе завршат во Amazing Gaming. На нивно место, за Virtus Pro ќе заиграат три Руси, Dmitri 'hooch' Bogdanov, Ivan 'Xenitron' Totskiy и Denis 'diNGo' Kolomenskiy.

За тим менаџерот Konstantine "slot" Pikiner тоа не е само работа со украинскиот стил и тие сега ке направат нов состав. Virtus Pro имал прилично добри резултати во последно време на руската сцена така да биле втори на првенството Recruit 2008, со пораз од mTw и победа на ICC против екипата аАа, но hooch веќе најавил дека сака да се врати на руската сцена после оставање на Amazing Gaming .Така три украински членови, Ioan 'Edward' Sukhariev, Danylo 'Zeus' Teslenko и Mykhailo 'Kane' Blagin ке мораат сега да се припремаат како нови играчи во Amazing Gaming.

Virtus.Pro roster:
Denis 'diNGo' Kolomenskiy
Dmitri 'hooch' Bogdanov
Alexey 'LeX' Kolesnikov
Roman 'ROMJKE' Makarov
Ivan 'Xenitron' Totskiy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Virtus Pro се вратија на стариот Руски состав
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Новости околу кантер страјкот-
Отиди до: