Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 KIKOOOO се враќа во игра заедно со mibr

Go down 
АвторПорака
neQ
Почетник
Почетник


Број на мислења : 7
Registration date : 2009-02-03

ПишувањеПредмет: KIKOOOO се враќа во игра заедно со mibr   Вто Фед 03, 2009 1:11 am

Бившиот играч и тренер во Made in Brazil се враќа во тимот со надеж за постигнување на подобри резултати од оние во последно време. Повлечен од тимот е Bruno "bit1" Lima, место кој KIKOOOO ке превземе капитенска и лидерска позиција.
Made in Brazil имаат строг углед за управување на постигнување на нивните резултати во последните месеци,иако го освоиле Extreme Master Континетално финале во Америка,и од 5 до 8 на DreamHack. Пред неколку недели Carlos 'KIKOOOO' Segal веќе направил пост вест на почетната страница на тимови за лошите резултати и последиците ако тоа не се промени. Со враќањето на KIKOOOO на чело на тимот и со заминувањето на bit1 ситуацијата треба да се подобри за mibr. Тој одиграл за Made in Brazil сам одамна али само одамна делувал како тренер како што стои позади тимот на догодувањата и дати на натпреварувачките упатства. Следниот голем настан за тимот ке биде највероватно ESL Extreme Master Сезона III глобално финале во Март каде ке се сретнат со пстанатите тимови од целиот свет и ке играат за 200.000 $ парична награда. Останува да видиме какви промени ке донесе KIKOOOO за mibr.Made in Brazil roster:
Thiago 'btt' Monteiro
Rafael 'cogu' Camargo
Lincoln 'fnx' Lau
Carlos 'KIKOOOO' Segal
Renato 'nak' Nakano
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
KIKOOOO се враќа во игра заедно со mibr
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Новости околу кантер страјкот-
Отиди до: