Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Групи за DreamHack, учествува и fnatic

Go down 
АвторПорака
neQ
Почетник
Почетник


Број на мислења : 7
Registration date : 2009-02-03

ПишувањеПредмет: Групи за DreamHack, учествува и fnatic   Вто Фед 03, 2009 1:13 am

dreamhack_logo_168x121.png Турнирот повторно ке биде одржан во масовната Елмиа експо центар , лоциран во Jönköping, Шведска. Дванаесет тимови примија покани за турнирот, а четири тимови ќе се квалификуваат да играат LAN. Прво пласираните и второ пласираните тимови од секоја група ќе продолжат во Плејофот.

Group A

mTw(DEN)
MYM(POL)
Begrip(SWE)
BYOC #4

Group B

SK Gaming(SWE)
GamePlay(FIN)
EvilZone(SWE)
BYOC #1

Group C

fnatic(SWE)
lanklan(SWE)
Spelarenan.no(NOR)
BYOC #2

Group D

mousesports(GER)
Made in Brazil(BRA)
k1ck(POR)
BYOC #3

Натпреварите по групи ветуваат осветнички борби во оваа фаза од турнирот.МYM и mTw повторно се заедно во група.MYM неодамна замени еден играч , додека mTw кои се нмогу спремни тргнуваат силно на последниот турнир годинава, сите знаеме дека на овогодинешниот WCG ги елиминираа MYM.

SK Gaming и Gameplay се заедно во група Б.Швеѓаните беа помоќни од Финците последниот пат, кога на WCG SK-GaminG ги елиминираа на Gameplay.И покрај тоа Финците се победа над SK на DreamHack Summer.

Групата Ц ветува интересни натпревари, бидејќи во неа се среќаваат lanklan и fnatic. lanklan победи против fnatic на Extreme Masters III со резултат 2-1. fnatic беа испратени дома од елиминацијата на World e-Sports Masters, и со тоа можеби не заслужуваат место на овој турнир но сепак се поканети DreamHack.

Во групата Д очи в очи се среќаваат mousesports и Made in Brazil ,што тоа ќе биде прекрасен дуел. Португалскиот тим k1ck исто така е во групата Д. Поранешните defs (k1ck) се покажаа во слабо светло на WCG, и не би требало да бидат никаква закана за mousesports и mibr. Во квалификациите на BYOC, Blank беше голем фавотир.Останатите тимови како ESC ICY BOX Gaming, playnation, Druid и Gamefuel ќе имаат шанси за изненадување и кревање на рејтингот.

DrеamHack Winter ќе има една изненадна сума на награди, и ќе биде поделена на следниов начин :

1. – 100.000 SEK + 5 ASUS G71 Gaming Laptops (Value: 150.000 SEK)
2. – 60.000 SEK + hardware (Value: 35.000 SEK)
3. – 25.000 SEK + hardware (Value: 25.000 SEK)
4. – 15.000 SEK + hardware (Value: 15.000 SEK)

1€ = 10.14 SEK

Квалификациите за BYOC почнуваат во четврток 27 Ноември , групите стартуваат во Петок 28 Ноември , а плејофот е резервиран за Сабота 29 Ноември.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Групи за DreamHack, учествува и fnatic
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Новости околу кантер страјкот-
Отиди до: