Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Vnimavajte na vasiot Steam acount

Go down 
АвторПорака
ups1995
Се заљубува во Cs-OtheR
Се заљубува во Cs-OtheR
avatar

Број на мислења : 45
Registration date : 2009-01-23

ПишувањеПредмет: Vnimavajte na vasiot Steam acount   Вто Фед 03, 2009 5:06 pm

Новиот обид за крадење на информации се појавил кај Steam корисниците, најпрво ги лаже со ветување на бесплатен примерок на FarCry 2,потоа ги краде информациите на Steam корисниците.


Kotaku.com изјавуваат дека измамувачот на Steam акаунти им го ветувал бесплатниот примерок на FarCry 2 како Steam подарок, преку официјален email support@steampowered.com. Примачот на овој email добива линк на лажната верзија на Steam Community страната и притоа логирајќи се на истата, ги прикажува деталите од својот акаунт. Службената официјална Steam Community page`S URL треба да се прочита на https://steamcommunity.com. Официјалната страница на Steam има објавено детали за тоа како да го вратите украдениот акаунт во првобитна состојба. Доколку сте ја посетите оваа страница тогаш најбезбедно би било да си ги промените вашите акаунт информации, никогаш неможеш да бидеш премногу сигурен.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Vnimavajte na vasiot Steam acount
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Counter Strike-
Отиди до: