Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Barcelona cvsto go drzi vrvot ! ! ! ! ! ! !

Go down 
АвторПорака
darkwolf
ГостинПишувањеПредмет: Barcelona cvsto go drzi vrvot ! ! ! ! ! ! !   Вто Фед 03, 2009 8:14 pm

Барселона дојде до 5.000 голови во шпанската Примера, со два гола на Меси, како и до победа на гостувањето кај Расинг. Жигиќ ги донесе домаќините во предност од белата точка од првиот пенал досуден против Барселона оваа сезона, но во 61. минута на терен влезе Меси.

Само четири минути подоцна го постигна својот прв, а во 81. минута и втор погодок за триумф на Барселона, која така цврсто го држи водечкото место на табелата и се е се поблиску до титулата.

Валенсија дојде до три бода на „Местаља“ против тимот на Алмерија победувајќи со 3:2. Натпреварот беше отворен уште во 5. минута кога Хоакин ја смести топката во мрежата на Алмерија.

Гостите израмнија со голот на Негредо во 22. минута од натпреварот. Но, набрзо Валенсија го врати водството со голот на Давид Виља од пенал во 29. минута. Кој повторно во 61. минута постигна гол за предност на Валенсија од 3:1. Три минути подоцна Негредо постигна гол за конечен резултат од 3:2.

Севиља минимално загуби на гостувањето кај Спортинг Хихон со 1:0. Во 17. минута Кастро го постигна единствениот погодок на натпреварот кој значеше победа за домаќините.

Канела во 28. минута од натпреварот заработи црвен картон, Севиља до крајот играше со фудбалер повеќе но не успеа да постигне гол и да го избегне поразот.
Вратете се на почетокот Go down
 
Barcelona cvsto go drzi vrvot ! ! ! ! ! ! !
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Технологија :: Вести и Информации-
Отиди до: