Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Преживеан/Survivor

Go down 
АвторПорака
darkwolf
ГостинПишувањеПредмет: Преживеан/Survivor   Вто Фед 03, 2009 8:20 pm

Дома > Емисии > Серии > Преживеан
Преживеан/Survivor
За серијата Улоги Епизоди Слики Позадини

Преживеан

Најекстремниот популарно шоу „Преживеан“, има само една цел - да се преживее во пеколниот рај. За 22. натпреварувачи, дестинацијата е бисерните острови, во близина на Панама, а целта - откривањето на легендата за изгубеното богатство на шпанската галија. Нивната мисија ќе трае 52 дена, а само еден ќе биде победник и ќе ја добие премијата од 100.000 евра.

Преживеан е борба за опстанок, во уловите што ги имал и Робинзон Крусо. Секој треба да ја покаже способноста за ориентација во непознат предел, справување со опасни ситуации и сето тоа под будно око на камерите.

Препуштени на самите себе, натпреварувачите сами градат живеалиште од материјали во природата, единствено средство за работа им е ножот, а оганот се пали на примитивен начин, дождот и морето им се единствени извори на вода, храната ја наоѓаат во шумата и океанот.

Но, мора да внимаваат и на опасноста од отровни плодови, а жителите на островот, ќе им бидат додаден проблем. Бубачките, пајаците и црвите може да бидат опасни непријатели, но и вкусна храна. Како ќе се справат девојките во услови кога нема козметика?

Правилата на играта важат за сите. Натпреварувачите се делат во две племиња. Секојдневно играат игри за награда, а се тестираат издржливоста, физичката кондиција, силата и сите имаат подеднакви шанси да се борат за останување на островот. Секој трет ден се врши елиминација во племенскиот совет, каде се одлучува кој си заминува од шоуто. Со тек на времето, племето станува едно, а на крајот остануваат само тројца, кои меѓусебно ќе си ги одмерат силите. сето ова се снима и се прикажува без цензура.

Реалното шоу „Преживеан“ е дело на британскиот продуцент Чарли Парсон и премиерно е прикажан во 1996 во Шведска под името „Експедицијата Робинзон“. Американската верзија е снимена во 2000, и се до денес, шоуто се емитува во 40. земји.

Српската верзија ја режираше Милорад Милинковиќ, а актерот и водител на шоуто Андрија Милишевиќ има за цел да ги подготви натпреварувачите за невозможното. Неговиот збор е пресуден во решавањето на победникот.
Вратете се на почетокот Go down
 
Преживеан/Survivor
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Технологија :: Вести и Информации-
Отиди до: