Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 A4Tech за гејмери

Go down 
АвторПорака
ups1995
Се заљубува во Cs-OtheR
Се заљубува во Cs-OtheR
avatar

Број на мислења : 45
Registration date : 2009-01-23

ПишувањеПредмет: A4Tech за гејмери   Чет Фед 05, 2009 9:18 pm

A4Tech за гејмери


Eден од основите модели ја носи ознаката X-710FS,кој во пракса се покажа подобро од очекуваното. Има релативно голема димензија и одлично лежи на раката. Анатомски е прилагоден за десната рака, а коплетно е направен од пластика која не ја замара раката, но предизвикува поголемо потење. Квалитетот на изработка е добар па можеме да заклучиме дека производителот во однос на low-end моделите вложил поприлично доста труд за се да биде цакум пакум. Од лева бочна страна под палецот се наоѓа гумирана површина која обезбедува подобро држење,а тука се сметени и два програмибилни тастери, додека од горната страна се наоѓаат тастери за левиот и десниот клик,скрол копчето, DPI тастер и посебен тастер за пукање во играта. Овој модел користи USB2.0 верзија која обезбедува брзина од 500Hz, и работи четири пати подобро од оние мауси чија основа е USB 1.0. Тастерот за пукање има функција од еден клик да испалува 3 куршуми, то штеди време и смалува непрецизност на метата.


Понапредни Модели:

Модел X-738K. Срцето на овој оптички маус го прави сензорот од резолуција 3200DPI кој многу добро работи на сите бидови подлоги, и што е најбитно, феноменално реагира на секое движење. Потсетува на одредени Razer модели, но сепак разликува во поглед на квалитет на изработка и според тоа како лежи на раката. Содржи ист број на тастери и по распоредот не се разликува од претхнодиот опишан модел. За интеркација со PC-то користи USB 2.0 верзија и е компатибилен за сите актуелни Windows платформи.
Модел X-748 кој е карактеристичен по тоа што доаѓа со сет од седум малии тегчиња со маса од 19.5 грама. Нивната улога е да обезбедат дополнителна стабилност на подлогата во текот на играта. Овој модел е со одличен квалитет на изработка и добар распоред на сите помошни тастери (Вкупно три), додека оние основините (левиот и десниот) нешто поголеми и благо гумирани, што на играчите им обезбедува дополнителна сигурност во текот на акција. Овој модел користи оптички сензор, максимална релозуција 3200DPI и со PC-то работи на USB 2.0 интерфејсот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
A4Tech за гејмери
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Технологија :: Компјутери-
Отиди до: