Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Адебајор бил неподвижен до четири години

Go down 
АвторПорака
cf.leazy
Почетник
Почетник


Број на мислења : 11
Registration date : 2009-02-05

ПишувањеПредмет: Адебајор бил неподвижен до четири години   Чет Фед 05, 2009 10:28 pm

Напаѓачот на Арсенал, Емануел Адебајор откри дека до својата четврта година воопшто не можел да оди и дека неговата мајка поминувала денови во молитви за оздравување се додека еден ден во црквата не се појавила фудбалска топка.

"Во период од три-четири години со мајка ми ја пропатував цела Африка: Нигерија, Ангола, Гана... Никаде никој не ми помогна да проодам. Со денови лежев во црквата додека мајка ми се молеше за мое оздравување. Еден ден некој донесе фудбалска топка. Прв што скокна по неа, бев јас, многу ја сакав топката", вели еден од најдобрите напаѓачи во Премиер-лигата во моментов.

Оттогаш Тогоанецот почнал одлично да се развива. Постојано бил поголем од своите врсници, а достигнал и висина од над 195 сантиметри.

"Сите почнаа да плачат, а некој и рече на мајка ми: 'Вашиот син прооде поради фудбалот, значи има шанси да стане фудбалер'. И беше во право. Беше тоа чудо и основна причина зошто сум и денес толку религиозен, а мајка ми зборува за тоа секогаш кога ќе и се укаже можност", додава фудбалерот на Арсенал.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Адебајор бил неподвижен до четири години
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Новости за на порталот-
Отиди до: