Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Шарапова не е подготвена да се врати

Go down 
АвторПорака
cf.leazy
Почетник
Почетник


Број на мислења : 11
Registration date : 2009-02-05

ПишувањеПредмет: Шарапова не е подготвена да се врати   Чет Фед 05, 2009 11:29 pm

Поранешната
светска тенисерка број 1, Русинката Марија Шарапова се повлече од Париз
Опен следната недела откако повторно не успеа целосно да се опорави од
повредата на рамото, објавија организаторите.

"Морам да потврдам
дека Марија нема да биде на турнирот, а исто така нема да игра ниту во
Дубаи следната недела", објави портпаролката на турнирот.

21-годишната
Русинка нема играно од почетокот на август 2008, пропуштајќи ги
Олимпијадата во Пекинг, УС Опен и Австралискиот Опен во 2009, каде што
беше актуелна шампионка. Поради се ова таа падна од топ 10 на ВТА
листата и моментално е 17., нејзин најслаб рејтинг во скоро пет години.
Прв нејзин турнир во 2009 се очекува да биде БНП Парибас Опен турнирот
во Индијан Велс во март, кој од оваа година е задолжителен за сите топ
тенисерки.

Организаторите на Париз Опен пак додадоа дека на
турнирот се потврдени, новата светска тенисерка број 1 и шампионка од
Австралискиот Опен, Серена Вилијамс и олимписката шампионка, Русинката
Елена Дементиева.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Шарапова не е подготвена да се врати
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Новости за на порталот-
Отиди до: