Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Хотел од мраз со 5 ѕвезди

Go down 
АвторПорака
cf.leazy
Почетник
Почетник


Број на мислења : 11
Registration date : 2009-02-05

ПишувањеПредмет: Хотел од мраз со 5 ѕвезди   Пет Фед 06, 2009 3:40 pm


Јапонците продолжуваат да нè шокираат со своите идеи. Тие направија
хотел од мраз во кој гостите можат да уживаат во истите благодети како
и во луксузен хотел од 5 ѕвезди.

Хотелот „Alpha Resort –
Tomamu“ се наоѓа во градот Шимукапи, на северниот дел од Јапонија.
Целата внатрешност на хотелот е направена од мраз. Луѓето може да
одмараат на замрзнат кревет или пак да се опуштат во бања со ледена
купка.
Гостите немаат проблеми со студеното, бидејќи кога одат на спиење се
облекуваат во топли вреќи за спиење. Барот е опремен со чаши и чинии од
мраз кои одлично се вклопуваат во замрзнатиот амбиент.

- Никогаш
не сум била во толку студен хотел, но сепак чувството е одлично. Целата
атмосфера прави да се чувствуваш релаксирано. Единствен проблем ми беше
туширањето и легнувањето во кревет. Интересно е да јадеш на чинија од
мраз или да пиеш скоро замрзнато пиво во ледена чаша, изјави една
Јапонка која била гостин во хотелот.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Хотел од мраз со 5 ѕвезди
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Новости за на порталот-
Отиди до: