Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди

Go down 
АвторПорака
CoNtRoLeR
Админ
Админ
avatar

Број на мислења : 19
Registration date : 2009-01-21

ПишувањеПредмет: Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди   Чет Фед 26, 2009 1:16 am

Тренерот на Интер Жозе Мурињо незадоволен од синоќешниот резултат на својата екипа во мечот од осмина финалето во Лигата на Шампионите против Манчестер Јунајтед за неуспехот го обвинил судијата Медина Канталехо од Шпанија.

"Можеби во реваншот ќе имаме делители на правдата кои ќе судат во полза на Интер. Ако во Манчестер имаме судии кои ќе ја штитат гостинската екипа, како што синоќа направи Канталехо тогаш ќе се пласираме во следната рунда. Не велам дека не оштети драстично, но секој мал прекршок го свиреше во нивна полза. Ако го погледнеме односот на прекршоци и бројот на жолти картони се ќе ни биде јасно." - се пожалил Португалецот.

Кога ги чул жалопојките на својот колега, на менаџерот на Манчестер Јунајтед Алекс Фергусон не му било јасно што зборува Мурињо.

"Според моето мислење судењето беше одлично. Мурињо не успеа да го исплаши арбитарот, иако се надеваше дека тоа ќе му појде од рака. Повторувам, судијата одлично си ја заврши работата." - изјавил Фергусон.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Новости за на порталот-
Отиди до: