Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 За и околу турнирот!!!

Go down 
АвторПорака
D1v!n3
Почетник
Почетник
avatar

Број на мислења : 2
Registration date : 2011-01-15

ПишувањеПредмет: За и околу турнирот!!!   Пон Јан 17, 2011 6:32 pm

Значи со другите администратори одлучивме да се одржи еден помал турнир помеѓу играчи ,ќе се игра 1 на 1 на мапите aim_map И de_dust2_long.

Ќе може да се пријават 32 играчи од кој 16 ќе бидат избрани доколку интересот е голем може да учествуваат и 32 играча

Награди: Наградите ќе бидат основни

1 место - 1 админ на Fantasy дд2/инферно и Cw серверот
2 место - 1 админ на Fantasy дд2/инферно
3 место - 1 слота на Fantasy дд2/инферно


Турнирот ќе започне на 22.01.2011 ( среда )

Можете да се пријавите со отварање на нова тема и името на играчот

тоа би требало да изгледа вака

Името и презимето на играчот
Контакт
Град
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
За и околу турнирот!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Кантер страјк турнир 1 на 1-
Отиди до: