Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Extreme Masters Season III

Go down 
АвторПорака
neQ
Почетник
Почетник


Број на мислења : 7
Registration date : 2009-02-03

ПишувањеПредмет: Extreme Masters Season III   Вто Фед 03, 2009 1:01 am

ESL ги извлече регионалните натпревари од европската прелиминарна фаза кои се дел од Extreme Masters Season III.

* Team Soltec vs fnatic.MSI

* Team ALTERNATE vs hoorai

* Virtus.pro vs Millenium

* Ex-GamePlay vs emuLate


По одигрувањето на овие натпревари победничките 4 екипи ќе им се придружат на останатите европски екипи кои веќе го обезбедија својот пласман во европското финале.


* SK Gaming

* Team Giants

* lag-blank

* mousesports

* n!faculty

* AndThenSome

* mTw

* MeetYourMakers


Од 3ти до 5ти март овие дванаесет европски тимови ќе се соберат во Хановер, Германија да се борат за 7те места во големото финале, кое ќе се одржи веднаш по завршувањето на европската прелиминарна фаза.

Откако 7те европски екипи преку прелиминарната фаза ќе обезбедат пласман, тие ќе влезат во големото светско финале кое ќе се игра од 6ти до 8ми март во Хановер. Таму европските екипи ќе бидат пресретнати од финалистите од другите континенти:

-Америка (mibr, x3o and Gravitas Gaming)
-Азија (wNv и WeMade FOX).

Во големото финале 12те екипи ке се натпреваруваат за награда од 200 000 долари!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Extreme Masters Season III
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Новости околу кантер страјкот-
Отиди до: