Добредојдовте на cs-other Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди 26930770301233527144fr9
Clock
Пријатели
Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди 26930762121233403075of7Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди 2693080875ex8Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди 2693081657rv8
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

 

 Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди

Go down 
АвторПорака
CoNtRoLeR
Админ
Админ
CoNtRoLeR


Број на мислења : 19
Registration date : 2009-01-21

Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди Empty
ПишувањеПредмет: Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди   Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди EmptyЧет Фед 26, 2009 1:16 am

Тренерот на Интер Жозе Мурињо незадоволен од синоќешниот резултат на својата екипа во мечот од осмина финалето во Лигата на Шампионите против Манчестер Јунајтед за неуспехот го обвинил судијата Медина Канталехо од Шпанија.
Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди Murinjo_sudija
"Можеби во реваншот ќе имаме делители на правдата кои ќе судат во полза на Интер. Ако во Манчестер имаме судии кои ќе ја штитат гостинската екипа, како што синоќа направи Канталехо тогаш ќе се пласираме во следната рунда. Не велам дека не оштети драстично, но секој мал прекршок го свиреше во нивна полза. Ако го погледнеме односот на прекршоци и бројот на жолти картони се ќе ни биде јасно." - се пожалил Португалецот.

Кога ги чул жалопојките на својот колега, на менаџерот на Манчестер Јунајтед Алекс Фергусон не му било јасно што зборува Мурињо.

"Според моето мислење судењето беше одлично. Мурињо не успеа да го исплаши арбитарот, иако се надеваше дека тоа ќе му појде од рака. Повторувам, судијата одлично си ја заврши работата." - изјавил Фергусон.
Вратете се на почетокот Go down
 
Мурињо се жали на судењето, Фергусон му се чуди
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Навивачите на Манчестер Ј. го избраа Фергусон за клупска икона

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Новости за на порталот-
Отиди до: