Добредојдовте на cs-other Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Your OWN SERVER IN TUTORIALS *HLDS-TUTOR* 26930770301233527144fr9
Clock
Пријатели
Your OWN SERVER IN TUTORIALS *HLDS-TUTOR* 26930762121233403075of7Your OWN SERVER IN TUTORIALS *HLDS-TUTOR* 2693080875ex8Your OWN SERVER IN TUTORIALS *HLDS-TUTOR* 2693081657rv8
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

 

 Your OWN SERVER IN TUTORIALS *HLDS-TUTOR*

Go down 
АвторПорака
AikidoAdministrator
Заразен со Cs-Other
Заразен со  Cs-Other
AikidoAdministrator


Male Број на мислења : 188
Age : 29
Локација : Skopje
Registration date : 2009-01-08

Your OWN SERVER IN TUTORIALS *HLDS-TUTOR* Empty
ПишувањеПредмет: Your OWN SERVER IN TUTORIALS *HLDS-TUTOR*   Your OWN SERVER IN TUTORIALS *HLDS-TUTOR* EmptyВто Мар 24, 2009 8:54 pm

Добарден или добраноќ повторно.Ние креиравме и Многу лесен и базиран Туторијал како да направите ВаШ сервер со само 6 Чекори.
+Pλus - How To make Admins on Amxmodx 1.81 (2008) Make you Admin and Others,And some commands for amxmodx Wink

И секако Повеќе ќе дознаете со симињање на Офис Документот *ΗΛΔΣ-TUTOR )SERVER - CFG


Download Link:
Код:
http://www.4shared.com/file/94740765/71006eb9/HLDS-TUTOR.html
Вратете се на почетокот Go down
http://cs-lab.darkbb.com
 
Your OWN SERVER IN TUTORIALS *HLDS-TUTOR*
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Новости за на порталот-
Отиди до: